cart 0

Garderoba idealna – 4 inspiracje

Dodany przez TeGusta w Porady i inspiracje TeGusta 19 czerwca 2017 r. | Brak komentarzy

W trakcie urządzania mieszkania, wiele osób zastanawia się, jak urządzić garderobę. Wystrój tego pomieszczenia jest coraz częściej obowiązkowo minimalistyczny. Przedstawiamy cztery inspiracje na stworzenie przestrzeni garderoby idealnej!

Przestronna garderoba na poddaszu

Jeśli właśnie urządzasz swój dom, pomyśl o zagospodarowaniu poddasza jako przestrzeni na garderobę. Najczęściej strychy wyposażone są w wiele okien dachowych, przez które wpadać będzie codziennie żywe światło dzienne. W jego świetle najlepiej kompletować stylizacje, wykonywać makijaż i przeglądać się w lustrze, ponieważ kolory są wówczas całkowicie naturalne. Co więcej, umieszczenie garderoby na poddaszu będzie skutkowało zwiększeniem przestrzeni na terenie samego domu, jako że szafy nie zajmą miejsc w pokojach. Umieszczenie szaf na poddaszu pozwoli na ich swobodny dobór kolorystyczny. Jako że garderoby są najczęściej minimalistyczne, dodatki do garderoby powinny zamykać się w garderobie na poddaszu w elementach typu biały dywan, lampy o mosiężnych lub metalowych uchwytach, najlepiej naścienne, zasłony kremowe lub beżowe. Idealna garderoba na poddaszu to taka, w której można spędzać czas zarówno zimą, jak i latem.

Komfortowa garderoba do przedpokoju

Często umieszcza się garderoby niedaleko sypialni, zajmując tym samym przestrzeń przeznaczoną na strefę wypoczynku i relaksu. Dlaczego by nie zaaranżować garderoby w przedpokoju? Jeśli dysponujesz przestronnym przedsionkiem mieszkania lub domu, pomyśl nad stworzeniem tam miejsca na garderobę. Wówczas codzienne ubieranie się i przygotowywanie stylizacji będzie odbywało się w atmosferze spokoju, ponieważ będziesz w stanie zwizualizować sobie, co danego dnia będzie się działo. Umieszczenie garderoby w przedpokoju gwarantuje oszczędność przestrzeni całego mieszkania, a także będzie oznaczało umieszczenie wszystkich szaf w jednym miejscu. Dzięki temu dana stylizacja od razu będzie też mogła składać się z kurtki czy płaszcza pasujących do pogody danego dnia.

Jak urządzić garderobę w pokoju dziennym?

Jednym z najczęstszym wyborów lokalizacji garderoby jest po prostu utworzenie tej przestrzeni w pokoju dziennym, akurat dostępnym i nie zajmowanym przez żadnego z domowników. Jakie wówczas najlepiej dobrać dodatki do garderoby? Z pewnością ważne jest oświetlenie, jeśli pokój nie jest wystarczająco naświetlony naturalnym światłem dziennym. Wówczas warto postawić na metalowe, stojące lampy lub kinkiety z mosiężnymi, giętymi uchwytami. Takie dodatki do garderoby są funkcjonalne i jednocześnie ciekawie wyglądają.

Kluczowe dodatki do garderoby

Tak jak już można było przeczytać, najważniejszym dodatkiem są lampy, a więc właściwe oświetlenie, najlepiej jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Inne dodatki do garderoby to najczęściej wygodne fotele, miękkie, puszyste dywany i ledowe lampki, które nadają klimatu nowoczesności przestrzeni garderoby.

pojemniki do garderoby znajdziesz TU: pojemniki

Pojemnik materiałowy z bambusową obręczą

 

nasze ręcznie dekorowane marokańskie lampy, które z pewnością pięknie udekorują twoją garderobę lub sypialnię znajdziesz TU:

Zenza Home

mosiezna srebrna marokanska lampa stolowa Zenza home

OŚWIETLENIE

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz