cart 0
Jak ubrać choinkę na Święta

Jak ubrać choinkę na Święta

Dodany przez TeGusta w Porady i inspiracje TeGusta 20 września 2019 r. | Brak komentarzy

Dekorowanie domu na Święta przyprawia Cię o ból głowy? Nie przepadasz za dekorowaniem choinki? A może ciągle czegoś jej brak? Przeczytaj artykuł i osiągnij niesamowity efekt

Jak udekorować wnętrza na święta?
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas – to nie tylko pieczenie pysznych pierników i czas z rodziną. To także wyjątkowy okres w dekoracji wnętrz! To wyjątkowy czas, w którym możesz wyrazić siebie i swój styl poprzez dekorowanie wnętrza. Możliwości na pokazanie swojego stylu są niezliczone. Możesz iść zgodnie z trendami, albo wybrać swój ulubiony motyw i pokazać go wszystkim dookoła.
Możesz wystroić cały dom zaczynając od przybrania drzwi wejściowych w girlandę, wieszając dekoracje w oknie kończąc na drobnych detalach rozstawionych w najbardziej wyeksponowanych miejscach w domu. Jednak to choinka zawsze i niezmiennie kojarzy nam się ze świętami i to ona jest najważniejszym elementem świątecznego wystroju.

Jak ubrać Choinkę na Święta?

Oto 6 wskazówek, dzięki którym osiągniesz wymarzony efekt. Te drobiazgi na prawdę mają znaczenie i dzięki nim stworzysz piękne drzewko.
6 wskazówek jak stworzyć piękną choinkę

1 – PUSZENIE
Nie ważne czy właśnie przywiozłaś swoją choinkę prosto z lasu, czy może wyciągnęłaś je po roku z piwnicy. Ustaw drzewko stabilnie w stojaku, w razie czego nieco podlej i do dzieła.
Zacznij od „puszenia” swojego drzewa i nastrosz gałęzie. Spraw aby znów wyglądała jak żywya. Po przechowywaniu gałęzie są zwykle nieco zgniecione i spłaszczone, dlatego najpierw trzeba sprawić, aby drzewo wyglądało na pełniejsze i wydawało się bardziej obszerne. Rozprostuj gałęzie i igły.

2 – ŚWIATŁA
Następnie zacznij rozwieszać świąteczne światełka. Kiedyś robiłam to pod koniec, ale w tym momencie możesz łatwo naprawić zepsute żarówki. Nie musisz martwić się, że zaraz zbijesz wieloletnie ozdoby. To moment aby stworzyć fantastyczną bazę do bajecznego drzewka.

3 – WYBIERZ SWÓJ KOLOR ALBO MOTYW
Możesz wybrać najmodniejszy kolor w sezonie, klasyczną czerwień i złoto, albo własny motyw.
Zanim zaczniesz dekorowanie, wybierz temat/kolor przewodni choinki. Jest to bardzo ważne dla osiągnięcia spójnego wyglądu drzewka. Dzięki temu na pewno osiągniesz efekt „wow” ?

4 – DEKOROWANIE ZACZNIJ OD ŚRODKA
Następnym krokiem jest dodanie kawałków gałęzi czy dekoracyjnych liści tak, aby Twoje drzewo wyglądało na pełniejsze. Oczywiście możesz to pominąć, ale tu jest czas i miejsce na te właśnie dekoracje. Następnie, blisko pnia, dodaj szklane bombki wielkości 12 cm. To tworzy głębię i dodaje refleks od światełek, a co najważniejsze: zapobiega pojawianiu się pustych przestrzeni.

5 – POWIEŚ OZDOBY PRZYCIĄGAJĄCE WZROK
Gdy staniesz przed swoim drzewkiem, oglądając wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe, Twój wzrok natychmiast wędruje do tych najbardziej efektownych, przyciągających uwagę ozdób ozdób. Upewnij się, że są one na pierwszy planie, a nie schowane gdzieś z tyłu. Jeśli to możliwe umieść je na wysokości oczu i upewnij się, że widzisz je z ich najlepszej strony. Jeśli masz więcej ozdób tego samego rodzaju, skup je blisko siebie, najlepiej w nierównych grupach od 3 do 5, aby stworzyć efekt. Pamiętaj grupy nieparzyste są lepsze niż parzyste,

6 – DODAJ KROPKĘ NAD I
Swoją piękną choinkę możesz uzupełnić o wstęgi i kokardy. Możesz je stworzyć samodzielnie z wstążek i cienkiego drutu, którym je zwiążesz i przymocujesz do choinki. Możesz naprawdę eksperymentować i dobrze się bawić! Kokardy świetnie wyglądają na czubku! Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Nie mogę się doczekać, aby udekorować mój dom w te święta i oszaleć na punkcie ozdób i strojenia.

Mam nadzieję, że jesteście podekscytowani Świętami, ja na pewno!

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz