cart 0

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Dodany przez TeGusta w Bez kategorii 7 września 2017 r. | Brak komentarzy

Każdy, kto kiedykolwiek wynajmował mieszkanie, czy to podczas studiów czy może przeprowadzając się do nowego miasta, wie jak wielkim wyzwaniem jest urządzenie mieszkania wynajmowanego. Nie ma co się oszukiwać, standard mieszkań na wynajem nie powala. Najczęściej wynajmowane mieszkanie urządzone jest w przypadkowe meble, nierzadko mające lata swojej świetności dawno za sobą, kolory ścian lub tapety są wypłowiałe, a w łazience królują kafelki sprzed dziesięcioleci. Istnieją jednak sposoby na tanie urządzenie wynajmowanego mieszkania w taki sposób, aby poczuć się w nim jak u siebie.

Jak urządzić mieszkanie wynajmowane? Za zgodą właściciela

To podstawa. Wprowadzenie do wynajmowanego lokum chociażby odrobiny własnego stylu, nie mówiąc już o przeprowadzeniu remontu całego wynajmowanego mieszkania, nie może odbyć się bez zgody właściciela. Niestety nie zawsze taką zgodę można uzyskać. Wynajmujący niechętnie zgadzają się na wymianę mebli czy remont wynajmowanego mieszkania, mają bowiem na uwadze, że lokator nie będzie tam wiecznie. Nie ma z tym jednak problemu. Z pomocą przyjdą nam łatwe do usunięcia naklejki, a w skrajnych przypadkach zeszlifowanie i polakierowanie powierzchni mebli. Jeżeli dysponujesz wolnymi środkami, warto zastanowić się nad zakupem tanich mebli. Zacznijmy jednak od ścian.

Zadbaj o barwy

Jeżeli otrzymaliśmy już zgodę na remont wynajmowanego mieszkania, pierwszym krokiem powinno być odświeżenie ścian. W przypadku, gdy właściciel nie ma problemu ze zmianą barw, pomaluj je tak, aby Tobie było przyjemnie. Kolorów i odcieni dostępnych jest ogromna ilość, więc tylko od Ciebie zależeć będzie, w jakie barwy ubierzesz swój pokój. Zajmując się ścianami, warto przemyśleć jakie dekoracje ścienne chciałbyś na nich zawiesić, zaplanować rozmieszczenie wiszących półek, a także przemyśleć dekoracje okienne – zasłony, firanki, a może rolety? Te wszystkie elementy sprawią, że poczujesz się jak we własnych czterech ścianach.

Polowanie na tanie meble

Jeśli nie masz zgody na pozbycie się zastanych w mieszkaniu mebli, wykorzystaj proste do usunięcia naklejki na meble, postaraj się odświeżyć ich wygląd (może przekonasz właściciela do ich przemalowania?). Jeżeli jednak Twoje mieszkanie nie jest umeblowane, czas wybrać się na poszukiwanie tanich mebli. Nie wydawaj dużych pieniędzy na całe zestawy. Zastanów się, jakie meble będą Ci naprawdę potrzebne na czas wynajmu. Łóżko, biurko, krzesło, regał na książki. To podstawowe meble potrzebne w każdym wynajmowanym pokoju. Warto przeglądać internetowe portale ogłoszeniowe, gdzie możesz znaleźć tanie meble pokojowe. Możesz urządzić mieszkanie, wykorzystując na przykład drewniane palety czy skrzynki po owocach. Wystarczy je oczyścić, wyheblować, pozbijać i pomalować. I już możesz się cieszyć niebanalnym łóżkiem czy zestawem półek. Tanie meble pokojowe możesz znaleźć również na różnego rodzaju targowiskach meblarskich. Warto zapoznać się z ich propozycjami. To samo dotyczy łazienki. Ciekawa półka pod zlewem, szafka łazienkowa, niebanalne wiszące półki. Tanie meble łazienkowe znajdziesz w Internecie, na targach, a jeśli chcesz wydać więcej na nowe meble, oferta salonów meblowych jest bardzo szeroka.

Jak urządzić małe mieszkanie? Nie zagracaj przestrzeni

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić wynajmowane małe mieszkanie, bierz pod uwagę czas, jaki w nim spędzisz. Nie zagracaj pomieszczeń niepotrzebnymi meblami i sprzętami. Za jakiś czas będziesz się przeprowadzał i przeniesienie tych wszystkich zbędnych rzeczy będzie kłopotem. Wybieraj łatwe i sprytne sposoby na urządzanie mieszkania. Zamiast szafy wykorzystaj wolnostojący wieszak i pudła do przechowywania rzeczy. Staraj się wybierać funkcjonalne meble, jak np. kanapę z funkcją spania, czy fotele i pufy z dodatkowymi schowkami. Nie zapominaj również o dodatkach. To one w największym zakresie spowodują, że urządzone przez Ciebie mieszkanie nabierze Twojego stylu i charakteru.

u nas znajdziesz piękne pojemniki do przechowywania

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz