cart 0
marokańskie świece zapachowe

Świece zapachowe czy perfumy do wnętrz?

Dodany przez TeGusta w Porady i inspiracje TeGusta, świece zapachowe 18 kwietnia 2018 r. | Brak komentarzy

Jakie zapachy i w jakiej formie wybrać? Co wybrać do domu lub mieszkania, aby pięknie pachniało? Nasze sprawdzone propozycje.

W sklepie TeGusta.pl ponad wszystko cenimy jakość. Oferowane przez nas produkty są przez nas osobiście wybierane podczas targów branżowych spośród bogatej oferty światowych producentów.

Dlaczego warto kupić świece zapachowe lub dyfuzor perfum?

Każdy z nas chce się czuć swobodnie i dobrze w miejscu w którym przebywa najczęściej – w domu czy w biurze. O ile nie każdy może sobie pozwolić na zastosowanie ulubionych zapachów w biurze, o tyle w domu nikt nas nie będzie powstrzymywał.

Kreowanie zapachu w danym miejscu to łatwy sposób na poprawę nastroju, czy nabranie większej chęci do pracy albo innej aktywności. W zależności od potrzeb możemy zastosować ciepłe, zmysłowe aromaty, które ukoją nasze nerwy i nas zrelaksują, bądź zapachy które pobudzą i wpłyną pozytywnie na pobudzenie kory mózgowej. Każdy z nas zapamiętuje także zapach towarzyszący danemu miejscu, dzięki czemu bardziej lub mniej je lubi. W pamięci mamy zapachy z dzieciństwa, naszego domu rodzinnego czy domów najbliższych.

W swoim domu także możesz stworzyć wyjątkowy nastrój i atmosferę, dzięki unikatowym produktom oferowanych przez nas marek.

Świece zapachowe

TeGusta świeczki Reserve WoodWick
zapachy do wnętrz – świece zapachowe WoodWick Reserve

Jest to bardzo popularny wybór aby wprowadzić piękny zapach do domu. Świece z naturalnych wosków (woski sojowe) topią się w niższej temperaturze niż świece parafinowe. Dzięki temu zapachy z olejków eterycznych uwalniane są szybciej. Takie świece oferują WoodWick i Zenza Home.

WoodWick to świeczki w szkle o eleganckim kształcie klepsydry, łódki a okazjonalnie także np. dyni. Posiadają starannie wykonaną drewnianą pokrywką, która chroni świecę ale także jest podstawką pod samą świeczkę. Stanowią dodatek do każdego wnętrza.

 

orientalne świece od Zenza Home

Jeśli szukasz unikatowych świec zapachowych, możesz wypróbować orientalne świece od Zenza Home. Charakteryzują się wyjątkowym zapachem i niepowtarzalnym wyglądem. Świeczki posiadają metalowe wieczka, które chronią wosk przed kurzem. Wyglądają one pięknie nawet jeśli aktualnie się nie palą.

Dyfuzory zapachowe

Alternatywą dla świec zapachowych  są dyfuzory perfum do wnętrz. Jest to opakowanie – szklany, porcelanowy bądź inny flakon wypełniony lejkiem zapachowym. Do takiego pojemnika wkładamy drewniane patyczki, które po nasiąknięciu perfumami roztaczają ich zapach. Luksusowe perfumy do wnętrz zawierają tylko naturalne olejki zapachowe, dzięki czemu nie tylko pozytywnie wpływają na nasz nastrój, ale również na zdrowie.

Opakowania są zawsze ozdobą wnętrza i można je ustawić w dowolnym miejscu.

woodwick zapach do wnętrz red currant woodwick red currant woodwick lawendowy zapach do wnętrz opakowanie woodwick english lavender

 

Zalety i wady perfumów do wnętrz

zalety:

  • perfumy są zawsze w pięknych opakowaniach, można je więc ustawić w widocznym miejscu i udekorują przestrzeń
  • zapach rozchodzi się już po otwarciu opakowania i zamontowaniu drewnianych patyczków
  • zapach uwalniany przez cały czas otwarcia opakowania aż do wyparowania olejków zapachowych – nie trzeba pamiętać o zgaszeniu, jak w przypadku świec

wady:

  • należy odwracać patyczki od czasu do czasu
  • trzeba uważać na olejki, które mogą uszkodzić delikatne powierzchnie – np. drewno

 

Poczytaj więcej o zapachach Woodwick

poczytaj więcej o zasadach palenia świec woodwick

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz