cart 0

Sprytne przechowywanie w kuchni

Dodany przez TeGusta w Bez kategorii 7 września 2017 r. | Brak komentarzy

Jaka jest Twoja kuchnia? Na to pytanie zdecydowana większość osób odpowie: za mała, może trochę zagracona, mało funkcjonalna. Czy jest tak jednak na pewno? Nawet w małej, kilkumetrowej przestrzeni, dzięki wprowadzeniu kilku sprytnych sposobów, możemy zyskać zdecydowanie więcej możliwości na przechowywanie. W kuchni każdego z nas znajdą się rzeczy przydatne tylko od czasu do czasu. Dlatego też warto wprowadzić drobne zmiany, dzięki którym zabudowa kuchni zyska na funkcjonalności, przechowywanie w kuchni będzie wygodne i dyskretne, a utrzymanie porządku nie będzie kłopotem.

Organizery do szuflad – porządek w chaosie

Szuflady w zabudowie kuchennej często przywodzą na myśl chaos. Dziesiątki sztućców, łyżek, wałki do ciasta, różnego rodzaju noże – ilość sprzętu jest ogromna. Sprytne organizery do szuflady to konieczny ratunek w walce o porządek i wygodę. Szuflady do wyboru są różne: klasyczne, głębokie, szerokie, narożne, z systemem obrotowym. Możliwości jest wiele i należy odpowiednio zaprojektować system przechowywania w kuchni, wykorzystując każdy, najmniejszy nawet kąt. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu organizerów do szuflad kuchennych, wprowadzimy do nich ład i porządek. W głębszych szufladach możemy spokojnie umieścić pojemniki lub słoiki, do których dostęp będzie odtąd bardzo prosty. Wkłady do szuflad skutecznie pomogą w uporządkowaniu chaosu, a ułożenie przyborów kuchennych według tego, jak często je używamy, dodatkowo ułatwi codzienne przygotowanie posiłków. Organizery do szuflad kuchennych pozwolą również na posegregowanie wszelkich sypkich produktów, z których korzystamy. Nie ma nad czym się zastanawiać. Wkłady do szuflad zapewnią upragniony porządek wśród sztućców, ręczników i innych produktów oraz przyborów kuchennych.

Szafka cargo – na ratunek w małych przestrzeniach

Czym jest szafka cargo? To nic innego, jak wąska, wysoka, wysuwana półka ze stelażem, która skutecznie wypiera klasyczne półki i regały. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu stelażowego, co ma ogromny wpływ na jej pojemność, szafka cargo przejmuje funkcję domowej spiżarni. To tu schowamy wszelkie produkty, a także naczynia, których miejscem do tej pory był kuchenny blat. Szafka cargo jest najczęściej elementem składowym zabudowy kuchni. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją w wolnej przestrzeni, np. pomiędzy ostatnią półką zabudowy kuchni a ścianą. Również szafkę cargo można dodatkowo wyposażyć w organizery do szuflad, dzięki czemu skutecznie zapanujemy nad bałaganem.

Na ścianach – relingi kuchenne

Powierzchnia między szafkami w kuchni aż prosi się o wykorzystanie. Każda ściana w kuchni powinna być wyposażona w relingi kuchenne oraz różnego rodzaju haczyki. Dzięki nim zachowasz porządek i ład. A najpotrzebniejsze kubki, małe patelnie, chochle, czy deski do krojenia będą zawsze pod ręką. Relingi kuchenne są również doskonałym miejscem na umieszczenie doniczek z ziołami. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, co umieścić pomiędzy szafkami w kuchni, odpowiedź jest przed Tobą – relingi kuchenne i wieszaki.

Przyprawy i sposoby na ich przechowywanie w kuchni

szklany słój na oliwki z przykrywką i łyżką

Bardzo ciekawy efekt, zarówno designerski, jak i funkcjonalny, daje odpowiednio zorganizowany sposób na przechowywanie w kuchni przypraw. Najprostszą metodą jest zamontowanie niewielkiej półki, na której umieścimy dekoracyjne słoiczki z przyprawami. Ciekawym rozwiązaniem jest również system pojemników z magnesem oraz tablicą magnetyczną, którą montuje się pomiędzy szafkami w kuchni. Zapewnia to ciekawy efekt aranżacyjny.

ozdobne pojemniki

Przechowywanie w kuchni – od teraz bardzo proste

Sposobów na sprytne przechowywanie w kuchni jest bardzo wiele. W zależności od wielkości pomieszczenia i stylu, w jakim jest ono zaaranżowane, możemy zastosować różne rozwiązania. Warto zaprzyjaźnić się i wykorzystać w zabudowie kuchni organizery do szuflad, wieszaki  i relingi kuchenne, a w miarę możliwości wyposażyć kuchnię w szafkę cargo. Wykorzystaj wewnętrzną stronę drzwi szafek kuchennych: podwieszane metalowe półki sprawdzą się doskonale przy dużych szafkach, gdzie pozostaje niewykorzystana przestrzeń. Funkcjonalne pojemniki możesz wykorzystać w zamrażarce, a także do utrzymania porządku pod zlewem. Te proste rozwiązania wprowadzą ład w kuchni. Utrzymanie czystości nie będzie już nigdy kłopotem. Niepotrzebne pojemniki, zioła, czy inne produkty nie będą już zagracać blatu. A przygotowywanie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

więcej pojemników kuchennych znajdziecie tu: POJEMNIKI KUCHENNE

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz