cart 0

Otwarta przestrzeń – funkcjonalne wnętrze

Dodany przez TeGusta w Bez kategorii 7 września 2017 r. | Brak komentarzy

Współczesne salony aranżowane są tak, aby uzyskać jak największą funkcjonalność, przy jednoczesnym otwarciu przestrzeni mieszkalnej. Ciekawie zaaranżowany salon z kuchnią może urzekać minimalizmem lub też dodawać elegancji. Wszystko zależy od możliwości, gustu i projektu. Kuchnia z salonem to obowiązujący trend w nowoczesnym budownictwie. Dlatego też warto wykorzystać tę możliwość i w umiejętny sposób zaaranżować pomieszczenie.

Eleganckie projekty kuchni z salonem

Panujący w dziedzinie aranżacji wnętrz trend minimalistyczny to szansa na odświeżenie mieszkania, w którym jest kuchnia otwarta na salon. Umiejętne połączenie przestrzeni poprzez wykorzystanie tych samych materiałów do podłóg czy ścian zaciera granice pomiędzy pomieszczeniami, sprawiając jednocześnie wrażenie harmonii. Współczesne projekty kuchni z salonem w dużej mierze skupiają się na usunięciu zbędnych barier pomiędzy pomieszczeniami. Poprzez usunięcie ścian działowych w mieszkaniu i harmonijnej aranżacji kuchni z salonem, zyskamy nie tylko większą przestrzeń. Mieszkanie będzie bardziej funkcjonalne, nabierze oddechu i uroku. Dzięki dostępnym rozwiązaniom technicznym, takim jak podniesiona podłoga, możemy bezproblemowo uzyskać niebanalny efekt w postaci spójnego aranżu różnych przestrzeni. Podstawowym zabiegiem będzie tutaj uzyskanie podobnego charakteru pomieszczeń i usunięcie wszelkich granic pomiędzy nimi.

Nie tylko salon z kuchnią

Współczesne metody wykończenia wnętrz dają bardzo wiele możliwości spójnego i funkcjonalnego aranżowania kuchni z salonem. Jednak to nie wszystko. Coraz częściej spotyka się łączenie innych przestrzeni. Pojawiają się pomysły na łączenie sypialni z łazienką. Takie projekty aranżacyjne są równie efektowne, co wygodne. Dla uzyskania lekkości i funkcjonalności mieszkań, coraz częściej stosuje się przesuwane drzwi, np. pomiędzy salonem a sypialnią. Otwarty charakter mieszkania, kuchnia otwarta na salon, połączenie łazienki z sypialnią oraz wiele innych pomysłów na otwartą aranżację mieszkania przywodzi na myśl lofty, czyli duże otwarte przestrzenie mieszkalne, gdzie jednymi drzwiami wewnętrznymi są drzwi do toalety. Pozostała część loftów to otwarte, funkcjonalne przestrzenie, których centrum jest salon z kuchnią. Aranżacje tego typu sprawdzą się równie dobrze w małych mieszkaniach, jak i dużych powierzchniach.

Zasady otwartej aranżacji kuchni z salonem

Otwarte, połączone przestrzenie w ramach mieszkania muszą być zaaranżowane w taki sposób, aby sprawiały wrażenie spójności. Podstawowymi zasadami charakteryzującymi projekty kuchni z salonem są:

  • jednolity kolor i materiał na ścianach,
  • jednakowy materiał na podłodze,
  • spójność dekoracyjna.

Te podstawowe założenia aranżacji kuchni z salonem dają gwarancję odpowiedniego, harmonijnego wykończenia wnętrza. Stylowe projekty kuchni z salonem opierają się również na zasadzie naturalnego oddzielania przestrzeni. Nienachalne, blaty kuchenne, wykonane z dopasowanych do reszty wykończenia materiałów, wprowadzą naturalny podział funkcji poszczególnych części przestrzeni. Zastosowanie spójnych mebli do salonu z kuchnią pozwoli nadać otwartej przestrzeni ciekawego, stylowego charakteru. Najważniejszą jednak rzeczą podczas aranżacji kuchni z salonem jest funkcjonalny rozkład mebli. Salon z kuchnią to swoiste centrum zarządzania mieszkaniem. Miejsce, w którym spędzać będziesz najwięcej czasu. Dlatego też warto zadbać o wygodę i funkcjonalność pomieszczenia. Wielkość mebli i ich rozkład stanowią bardzo istotną rolę w salonie z kuchnią. Aranżacja mebli mająca na celu przede wszystkim funkcjonalność i wygodę, zwłaszcza na małych przestrzeniach, jest niezwykle ważna. Nie chcemy przecież męczyć się we własnym salonie.

Otwarta przestrzeń salonu z kuchnią

Dzięki zastosowaniu otwartego charakteru salonu z kuchnią, przestrzenie zyskają na komforcie i funkcjonalności. Dodatkowo dzięki brakowi ścian i harmonijnemu wykończeniu wnętrz zyskujemy poczucie swobody. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe rozwiązanie dla każdej wielkości mieszkania. Stosując się do podstawowych zasad aranżacji otwartych wnętrz, zagwarantujemy sobie wygodę i komfort.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz