cart 0

Kuchnia w kawalerce – jak urządzić?

Dodany przez TeGusta w Porady i inspiracje TeGusta 19 czerwca 2017 r. | Brak komentarzy

Urządzanie kawalerki nie musi oznaczać konieczności wyboru jak najmniejszej ilości sprzętów kuchennych. Nawet aranżacja małej kuchni to okazja do kreatywnego zagospodarowania przestrzeni, która w rezultacie okaże się funkcjonalna i ciekawa dla oka.

Pomysł na kuchnie w bloku

Najczęściej przestrzeń kuchenna w blokach czy wieżowcach jest bardzo mała, wydzielona z całego metrażu mieszkania jako miejsce niezbędne, ale jednocześnie nie pokój funkcjonalny, w którym można by przebywać dłużej, niż jest to konieczne do przygotowania potraw. Często jest to kuchnia w aneksie, jedynie kącik przeznaczony na lodówkę, szafkę i piekarnik lub płytę grzewczą. Kiedy planujemy kupić mieszkanie, gdzie jest właśnie kuchnia z salonem, wówczas najlepiej byłoby rozplanować układ mebli tak, aby albo ów kącik nie był specjalnie na widoku, lub aby dobór sprzętów kuchennych był atrakcyjny i pasował do ogólnego wystroju pokoju.

Oryginalny salon z aneksem kuchennym

Ostatnie najpopularniejsze trendy na ciekawą aranżację małej kuchni to z pewnością pastelowe kolory. Szafka w błękitnym kolorze, minimalistyczna grafitowa płyta grzewcza czy soczyście porzeczkowa lodówka to dodatki, które wspaniale wpasują się do designersko urządzonego salonu. Właśnie taka przyciągająca spojrzenie kuchnia w aneksie stać się może atutem całego mieszkania. Umieszczona w głównym pomieszczeniu, idealnym na przyjacielskie spotkania czy większe imprezy, z pewnością uzyska wiele pozytywnych komentarzy, a może nawet zainspiruje Twoich znajomych do eksperymentów z kolorowymi dodatkami kuchennymi.

Praktyczna kuchnia z salonem

Co najważniejsze, połączenie przestrzeni kuchennej z największym pokojem w mieszkaniu to oszczędność przestrzeni i dodatkowa wygoda. Chociażby samo urządzanie salonu z aneksem kuchennym sprawia, że dobieramy spójne w kolorach i stylach dodatki. Mamy wówczas możliwość stworzenia konsekwentnego wystroju całego mieszkania, decydując się na przykład na styl minimalistyczny czy boho. Duże ułatwienie podczas aranżacji małej kuchni odgrywa także na przykład podjęcia decyzji o zamówieniu mebli na wymiar. Wtedy masz pewność, że będą idealnie pasować do przestrzeni Twojej kuchni w aneksie.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz