cart 0

Dywan w modernistycznym wnętrzu

Dodany przez TeGusta w Trendy na rynku 10 lipca 2017 r. | Brak komentarzy

Skąd wzięły się dywany? Śledząc historię, ich korzeni należy szukać w Azji Centralnej. Sztuka tworzenia tego typu tekstyliów na drewnianych krosnach była na początku podejmowana w celu ochrony azjatyckich koczowników przed niskimi i nieprzyjemnymi temperaturami.

Później zaczęto je wykorzystywać jako elementy ozdobne namiotów. Najstarszym i najpopularniejszym dywanem jest ten pochodzący z Górnego Ałtaju. Kiedy go odkryto, był zamarznięty i otaczała go bryła lodu. Mimo to zachował on bardzo dobrze swoja strukturę, wzór i kolor. Prawdopodobnym miejscem jego stworzenia około 400 roku przed naszą erą była Persja, gdzie w kolejnych wiekach na dworach rozwijano coraz bardziej sztukę tkania dywanów. Dzięki temu dzisiaj możemy stosować ten element wystroju do aranżacji wnętrz. Nowoczesne dywany nadal spełniają estetyczną funkcję dekoracji, a proces ich produkcji trwa znacznie krócej.

Modernistyczne wnętrza i dywany

Nowocześnie urządzone mieszkania i domy są wyposażone w piękne panele i płytki podłogowe. Jednakże dla wielu osób jest to zbyt mało. Dziś prym wiodą minimalistyczne dywany. Często są wybierane jako uzupełnienie umeblowania pokoju gościnnego albo sypialni czy także łazienki. Delikatne, kolorowe, wykonane z wyjątkowych tkanin nadają pomieszczeniom charakteru. Dlatego nie dziwi fakt, że większość właścicieli mieszkań nie chce z nich zrezygnować!
Modernistyczny salon z jasnymi meblami i podłogami idealnie komponuje się z ciemniejszymi dodatkami, wśród których mogą znaleźć się wspomniane eleganckie dywany. Może także wystąpić sytuacja odwrotna. Do ciemnych mebli i podłoża lepiej wybrać jasne kolory dywanów.
Szczególnie w okresie zimy warstwa podłoża powinna być grubsza, a tę wygodę są w stanie zagwarantować jedynie wspomniane elementy dekoracyjne. Obecnie na rynku można otrzymać różne ich rodzaje, nie tylko tradycyjne dywany perskie. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego gustu i pomysłu na wybrane wnętrze.
Nowoczesny salon powinien mieć dywan, ponieważ bez niego będzie niedoposażony. Poza tym, zawsze miło jest po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni zrelaksować się, dotykając stopami delikatnych włókien dywanu. Na szczęście nie trzeba inwestować w duże rozmiary dywanów, wystarczy postawić na minimalizm.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz