cart 0

Dodatki do pokoju dziecięcego

Dodany przez TeGusta w Porady i inspiracje TeGusta 10 lipca 2017 r. | Brak komentarzy

Marzeniem każdego dziecka jest mieć pokój jak z bajki. Za niewielkie pieniądze można je spełnić. Wystarczy zainwestować w akcesoria do pokoju dziecięcego.

Odpowiedni kolor ścian, ładna podłoga, estetyczne meble – to podstawy. Jednak należy także skupić się na elementach dekoracyjnych, ponieważ to one zamienią zwykłą sypialnię w krainę ze snów.

Dekoracje do pokoju dziecięcego – magia za kilka złotych

Gładkie ściany pomalowane na kolor różowy lub niebieski, jakie są najczęściej wybierane, mogą być wyjątkowe. Niepowtarzalność zagwarantują im dekoracje ścienne. W sklepie są dostępne różnego rodzaju naklejki, lampki i inne przedmioty nadające się do udekorowania powierzchni ścian. Nie trzeba inwestować w tapety lub samodzielnie bawić się godzinami w malarza-artystę.

Dobrym pomysłem są również zegary ścienne, które występują nie tylko w klasycznej formie z okrągłą tarczą. W dobrych sklepach otrzymają Państwo zegary o niepowtarzalnych kształtach. Poza tym dziecko już od najmłodszych lat, dzięki zegarkowi umieszczonemu w sypialni będzie uczyło się korzystania z niego, co jest cenną umiejętnością.

zegar w kształcie rekina Bloomingville
zegar w kształcie rekina Bloomingville

Pojemniki do przechowywania zabawek to bardzo praktyczna dekoracja chroniąca przed bałaganem. Lepiej, gdy wszystkie zabawki znajdują się w jednym miejscu, bowiem wtedy znacznie łatwiej jest je dziecku znaleźć.

Rodzice mogą kupić dla dzieci specjalne ozdobne talerzyki, z których każdy niejadek będzie znacznie chętniej chciał spożywał śniadania, obiady czy kolacje. Im więcej kolorów, rysunków i zabawy, tym atrakcyjniejsze dzieciom wyda się jedzenie. W dodatku tego typu zastawę maluch może przechowywać u siebie w pokoju, co ucieszy szczególnie małe dziewczynki lubiące bawić się w dom. Od teraz będą posiadały własne talerze na podwieczorki z przyjaciółmi.


W przypadku dzieci powraca tematyka związana z fotografiami. Często robi się im zdjęcia i chce się nimi chwalić. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są ramki na fotografie, które są wykonywane różnymi technikami. Można je umieścić zarówno na ścianach pokoju dziecka, rodziców, jak także na półkach lub biurkach. Ramki na zdjęcia zapewniają im długotrwałość, bowiem nie ulegną tak szybko zniszczeniu, jak fotografie przechowywane bez zabezpieczenia.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz